kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Podróże

Mauritius all inclusive – jakie czekają Cię atrakcje?

Mauritius all inclusive – jakie czekają Cię atrakcje?

Urlop na Mauritiusie all inclusive to z pewnością gwarancja wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Luksusowe hotele, rajskie plaże i krajobrazy zachwycą wręcz każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. Mauritius to idealny kierunek na rajskie wakacje we dwoje, a także rodzinne wczasy pełne atrakcji. Na miłośników przyrody czekają czarujące lasy tropikalne i zjawiskowe góry oraz różnorodność zwierząt, których często nie da się spotkać nigdzie indziej. Jakie atrakcje czekają na turystów na Mauritiusie?

Gdzie leży Mauritius?

Mauritius to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim, około 2 000 kilometrów na wschód od wschodniego wybrzeża Afryki. Geograficznie Mauritius znajduje się na południowym Półwyspie Indyjskim, niedaleko wyspy Reunion. Jest częścią archipelagu Maskarenów, składającego się również z Rodrigues i kilku innych mniejszych wysp. Linia brzegowa Mauritiusa wynosi 161 kilometrów i w większości składa się z piaszczystych plaż. Stolicą i jednocześnie największym miastem tego państwa jest Victoria, która znajduje się na największej wyspie archipelagu – Mahe.

Ukształtowanie terenu na Mauritiusie sprawia, że można zobaczyć tam niesamowite pejzaże. Centralną część wyspy obejmuje płaskowyż, który od północy łagodnie opada do oceanu, natomiast od strony południowej i zachodniej brzegi są strome i urwiste. Bujna roślinność, duże plantacje trzciny cukrowej i piękne plaże na wyspie pochodzenia wulkanicznego budują jej niesamowity krajobraz.

Dlaczego warto wybrać się na Mauritius all inclusive?

Wakacje na Mauritius all inclusive to przede wszystkim niesamowite chwile spędzone w objęciach dzikiej natury i przepięknych plaż. Zjawiskowe krajobrazy to jeden z głównych powodów popularności tego rejonu świata. Le Morne Brabant to półwysep w południowo-zachodniej części wyspy i wręcz zjawiskowe miejsce. Na półwyspie wznosi się góra Le Morne Brabant o wysokości 556 m n.p.m., a wzdłuż wybrzeży rozciągają się białe piaski plaż. W tej okolicy znaleźć można wiele luksusowych hoteli z najwyższym standardem obsługi.

Bogata infrastruktura na Mauritiusie sprawia, że swoje wakacje spędza tam wielu gości. Dodając do tego bogatą kulturę i gościnnych mieszkańców tego państwa, można śmiało stwierdzić, że warto wybrać się tam chociaż raz w życiu. Mauritius słynie także z doskonałych warunków do uprawiania różnych sportów. Jest to świetne miejsce do kitesurfingu, żeglarstwa i surfingu. Poza piękną naturalną rafą koralową znaleźć tam można warunki do górskich wspinaczek.

Którą część Maritiusa wybrać?

Wybrzeże Południowe charakteryzuje się widowiskowym ukształtowaniem terenu oraz niesamowitą przyrodą. Jest to górzysty rejon pokryty piękną i bujną roślinnością. Zobaczyć tam można zjawiskowe wodospady, plantacje herbaty i trzciny cukrowej. Ocean ma tam niesamowity kolor. Podczas wczasów warto zobaczyć jezioro Grand Bassin.

Wybrzeże Północne jest bardziej rozwinięta częścią wyspy. Cieszy się zdecydowanie większą popularnością, znajduje się tam więcej kurortów, a w szczególności po wschodniej części. Grand Baie to jeden z najbardziej znanych ośrodków turystycznych, przepiękne plaże i życie nocne. Poza nim warto jeszcze odwiedzić Grand Gaube oraz znajdujące się tam plaże Mont Choisy Beach i Troux-aux Biches.

Udostępnij