kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Sport

Boks tajski – dlaczego warto zacząć?

Boks tajski – dlaczego warto zacząć?

Czy boks tajski jest w czymś lepszy od innych sportów walki? Przecież do wyboru jest szereg bardziej efektownych sztuk walki, w tym szalenie ostatnio popularne MMA. Dlaczego więc dobrze jest wybrać boks tajski? Można stwierdzić, że jest to ten rodzaj sportów walki, który najbardziej przypomina prawdziwą bijatykę. Są tu uderzenia rękami, nogami, a także kolanami oraz łokciami. W wielu sportach jest to niedozwolone, więc Muay Thai – inna nazwa boksu tajskiego – w największym stopniu przypomina prawdziwe starcie dwóch wojowników.

Boks tajski dla każdego

Każdy, kto zamierza zacząć trenować sporty walki, decyduje się na to z ważnych dla siebie powodów. Motywacji może być wiele. Niektórzy chcą schudnąć, inni zaś mają potrzebę zmian w życiu, ale najczęściej ludzie decydują się na uprawianie sztuk walki w celu obrony przed zagrożeniem. Bardzo często sporty walki trenują osoby pracujące w ochronie, a także ci, którym nie przypadła do gustu siłownia. Są też jednak ludzie, którzy mają sprecyzowane plany na przyszłość i chcieliby na poważnie walczyć w klatkach MMA i wybór boksu tajskiego jest dla nich świetnym początkiem kariery. Boks tajski uczy wszystkiego, co w walce jest potrzebne.

Trening Muay Thai uczy w dosyć szybkim tempie prawdziwych zasad walki. Aby wykształcić fightera, stosuje się bardzo proste metody, które mają zagwarantować szybki start w zawodach sportowych i możliwość zarabiania w ten sposób pieniędzy. Wielu ekspertów w dziedzinie sztuk walki uważa, że boks tajski jest wręcz idealnym wstępem do późniejszych walk w MMA. Warto także rozpocząć treningi boksu tajskiego, aby potrafić obronić zarówno siebie, jak i najbliższych przed zagrożeniem.

Oczywiście inne sztuki walki są użyteczne w wielu aspektach, ale pamiętajmy, że Muay Thai zawiera wszystkie elementy walki w jednym sporcie. To niewątpliwa przewaga tej sztuki walki.

Muay Thai jako styl życia

Oczywiście oprócz warstwy funkcjonalnej boks tajski posiada także inne przymioty. Sport ten jest znany praktycznie na całym świecie, więc gdziekolwiek wybierzesz się w podróż, znajdziesz tam salkę do treningów Muay Thai. Dzięki temu możesz poznać ludzi na całym świecie, którzy podążają podobną drogą do Twojej. Ponadto będziesz miał pretekst, aby odwiedzić Tajlandię – mekkę boksu tajskiego.

Czy boks tajski jest lepszy od innych sportów walki?

Wiele osób uważa, ze boks tajski nie ma sobie równych, jeśli chodzi o sztuki walki. Dlaczego są takie zdania? Ponieważ boks daje nam tylko możliwość walki pięściami, zapasy poprawiają ogólny rozwój, ale ciężko jest się nauczyć tam walki wręcz. Obecnie jedynym sportem walki, który jest zbliżony do Muay Thai, jest MMA. Jednakże dla laika będzie to zbyt trudny sport na początek, ponieważ zawiera w sobie zarówno walkę w stójce, jak i w parterze. Ponadto będzie trzeba także pojąć zasady zapasów. To wszystko może być zbyt dużym wyzwaniem dla całkowicie początkującego adepta sportów walki. Boks tajski staje się przez to wręcz idealnym wyborem dla kogoś, kto nie miał nigdy wcześniej do czynienia ze sztukami walki.

Udostępnij