kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Biznes

Ile idzie paczka z Holandii do Polski?

Ile idzie paczka z Holandii do Polski?

Nie ulega wątpliwości, że wielu Polaków ma rodzinę lub przyjaciół w Holandii. Z pewnością interesujące jest dla nich, ile idzie paczka z Holandii do Polski. Można przypuszczać, że paczki z Holandii są stosunkowo często wysyłane do naszego kraju.

Więcej informacji i możliwość wyceny paczki do Holandii: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczki-do-holandii

Wyjaśniamy, ile idzie paczka z Holandii do Polski

W ciągu 2-4 dni powinna do Polski dotrzeć paczka nadana z Holandii kurierem. Oczywiście czas dostawy może się różnić w zależności od firmy kurierskiej. Warto wspomnieć, że wielu dostawców pracuje również w święta i weekendy, dlatego nie wydłużają one czasu przesyłki. Nie wszyscy wiedzą, że dzień nadania paczki nie jest wliczany do czasu dostawy, ponieważ jest to tak zwany dzień zerowy, przez co ogólny czas oczekiwania na paczkę może być dłuższy niż się oczekiwało.

Śledzenie przesyłek jest bardzo przydatną opcją, którą aktualnie oferuje większość firm kurierskich. Dzięki temu możesz w każdej chwili się dowiedzieć, na jakim etapie dostawy jest paczka. Zarówno nadawca, jak i adresat przesyłki może mieć dostęp do tych danych. Paczka wysłana do Holandii z Polski idzie zazwyczaj tyle samo, co w drugą stronę. Zdarza się, że kurierzy określają nie tylko średni czas dostawy, ale również standardowy. Ile może wynosić? Najczęściej 2-4 lub 3-4 dni robocze. istnieje też opcja Express – najdroższa – szacowany czas jej doręczenia to 1-2 dni robocze. Warto o tym pamiętać, jeśli zależy Ci na tym, żeby paczka dotarła jak najszybciej. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych przewoźników, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Można przypuszczać, że paczka do Holandii to często wybierana usługa przez indywidualnych klientów.

Jak wysłać paczkę?

Statystyki potwierdzają, że w Holandii zameldowanych jest ponad 200 tys. Polaków. Holandia to bardzo popularny kierunek wśród osób, które jadą na wakacje lub chcą zacząć nowe życie. Należy pamiętać, że maksymalna waga listu nie może przekraczać 0,5 kg, a paczki 31 kg.

Nie tylko indywidualni klienci, ale też biznesowi korzystają z tego typu usług. Coraz więcej polskich przedsiębiorców rozpoczyna ekspansję na zagraniczne rynki. Przy wysyłce należy wziąć też pod uwagę okresy dużego ruchu w firmach kurierskich. Takim miesiącem jest przede wszystkim grudzień, kiedy wiele osób wysyła prezenty dla bliskich. W tym okresie paczek jest naprawdę dużo i mogą pojawić się opóźnienia, co jest całkowicie zrozumiałe.

Paczkę należy odpowiednio zapakować, żeby mieć pewność, że się nie uszkodzi. Nadanie paczki w poniedziałek jest dobrym sposobem na przyspieszenie dostawy. Wtedy jest szansa, że dotrze do odbiorcy jeszcze przed weekendem. Listy z reguły docierają znacznie szybciej niż paczki. Najszybszy typ dostawy to również ten najdroższy, ale wtedy można być pewnym, że list ekspresowo dotrze do adresata. Poczta polska zapewnia, że listy z Polski do Holandii docierają w ciągu 6-7 dni. Warto na koniec dodać, że koszt wysyłki paczki jest uzależniony głównie od jej rozmiarów i wagi. Im cięższa paczka, tym więcej trzeba będzie zapłacić za kuriera. Z reguły koszt wysyłki oscyluje w granicach 80-120 zł. Broker kurierski to najlepsza opcja pod względem cenowym.

Udostępnij