kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Kuchnia

Meble łazienkowe – zadbaj o funkcjonalność w rodzinnej łazience!

Meble łazienkowe – zadbaj o funkcjonalność w rodzinnej łazience!

Wystarczająco dużo powierzchni do przechowywania przyborów toaletowych to najlepszy sposób na utrzymanie porządku w rodzinnej łazience. W wyposażeniu nie może zabraknąć mebli z półkami i wieszakami na ręczniki, kosmetyki i środki czystości oraz z szufladami na szczoteczki do zębów i inne drobne akcesoria. Producenci dostarczają wyroby, które powstają w zgodzie z najnowszymi trendami, dlatego jest w czym wybierać. Meble łazienkowe są dostępne w seriach lub jako pojedyncze blaty, szafki pod umywalkę i regały tzw. słupki łazienkowe otwarte bądź zamknięte. Polskie meble w niczym nie ustępują droższym modelom z kolekcji firm włoskich czy hiszpańskich. Dla kieszeni to jednak spora ulga, choć ceny niektórych designerskich szafek nie są dużo niższe. Sprawdźmy, jakie rozwiązania są obecnie na czasie i które meble pasują do rodzinnej łazienki!

Wąskie szafki do łazienki

Zamknięty wysoki regał z kilkoma rzędami półek umożliwia posegregowanie kosmetyków i przyborów tak, by wszystko było pod ręką podczas porannej oraz wieczornej toalety. Każdy członek rodziny może otrzymać swoją półkę, a dzięki temu zapanuje jeszcze większy ład i porządek we wspólnej łazience. Wąskie szafki do łazienki nie zajmują wiele miejsca i zwykle mieszczą się we wnęce obok przewodów wentylacyjnych. Słupek do łazienki ma zaledwie od 30 do 60 cm szerokości, jest to więc niezwykle funkcjonalne rozwiązanie.

Szafka z blatem do łazienki

Szafka łazienkowa z umywalką jest szczególnie narażona na wilgoć, dlatego warto zwrócić uwagę, czy została zabezpieczona przez producenta specjalną folią. Tego rodzaju powłoka chroni fronty przed działaniem wody, a także przed uszkodzeniem mechanicznym i zarysowaniem. Szafka z blatem do łazienki może być przystosowana do montażu umywalki nablatowej lub wpuszczanej w blat. Trzecia opcja aranżacji rodzinnej łazienki to umywalka wolnostojąca i umieszczona obok szafka z blatem oraz dwoma lub trzema szufladami na wszystkie niezbędne akcesoria.

Serie mebli łazienkowych – wyposażenie w komplecie

Eleganckie serie mebli łazienkowych wprowadzają harmonię w łazience. W komplecie znajdziemy zazwyczaj szafkę z umywalką oraz wysoki regał z drzwiczkami. W wersji rozszerzonej komplet mebli do łazienki obejmuje szafkę z lustrem, komodę, a także meble wiszące. O funkcjonalności zwykle decyduje ilość półek i szuflad wystarczająca dla każdego członka rodziny. W zależności od potrzeb i preferencji można wybrać dodatkowe akcesoria do szafek, np. kosze, organizery do szuflad i dodatkowe półki.

W wyposażaniu rodzinnej łazienki pomocne będą akcesoria łazienkowe: uchwyt na papier toaletowy, szczotka do WC i wieszaki na ręczniki. W rodzinnej łazience nie może zabraknąć grzejnika, który służy również do suszenia i podgrzewania ręczników. Dobrze dobrane meble łazienkowe wraz z niezbędnymi akcesoriami stworzą funkcjonalną aranżację pięknej łazienki, w której dobrze poczuje się każdy członek rodziny.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij