kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Podróże

Pierwszy lot samolotem

Pierwszy lot samolotem

Coraz więcej osób wybiera lot samolotem, jako środek transportu do odległego miejsca docelowego. Jest to szybki i wygodny sposób na podróż. Bardzo często okazuje się, że bilety lotnicze można nabyć w przystępnych cenach. Trzeba jedynie uważnie śledzić strony linii lotniczych, aby nie przegapić takiej okazji. Przed Tobą pierwszy lot samolotem? Na pewno temu wydarzeniu towarzyszą Ci duże emocje. Bez obaw! W tym artykule rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości, tak abyś pewnie czuł się na pokładzie samolotu. 

Lot samolotem a odprawa 

Przed wejściem na pokład samolotu niezbędna jest odprawa. Bardzo często to ilość procedur jest tym, co sprawia, że czujemy wewnętrzny niepokój i niepewność, czy uda nam się przez nie przejść bez żadnych problemów, nie zapominając o istotnych szczegółach. W przypadku, gdy posiadasz bilet na lot samolotem z uwzględnieniem bagażu podręcznego, możesz dokonać odprawy online, bez konieczności wychodzenia z domu. Bagaż tego typu podróżujący zabiera ze sobą bezpośrednio na pokład samolotu, więc omija cały proces związany z ważeniem posiadanej walizki. Jeśli Twój pierwszy lot samolotem odbędzie się z bagażem rejestrowanym, musisz odbyć konieczną odprawę. W tym celu na lotnisku powinieneś się pojawić minimum 2 godziny przed lotem. Bardzo często całemu procesowi towarzyszą długie kolejki.

Jesteś już na lotnisku? Świetnie! Teraz musisz odnaleźć miejsce, w którym odbywa się odprawa bagażowo-biletowa Twojego lotu. Na początku okaż dokument tożsamości. Po tym Twoja walizka przejdzie mierzenie, ważenie oraz znakowanie. Następnie do ręki dostaniesz potrzebną kartę pokładową. Oznaczenie na nich jest kompatybilne z tym, co na bagażu dzięki temu z łatwością odnajdziesz go po przylocie na miejsce. Zastanów się także nad wykupieniem ubezpieczenia walizki. Dzięki temu w momencie jego zagubienia bądź kradzieży przysługuje Ci rekompensata. 

Odprawa i co dalej?

Twoja odprawa odbyła się bez żadnych problemów? Świetnie! Teraz znajdujesz się w strefie bezcłowej. Możesz tu dokonywać zakupów, w tym między innymi kupna napojów. Tylko z tego miejsca jest możliwość wniesienia ich na pokład. Znajdź swoją bramkę. Nastąpi ponowne sprawdzenie karty pokładowej i dokumentu tożsamości. Po nim wejdziesz do rękawa lub autobusu, który zawiezie Cię wprost pod samolot, którym udasz się w podróż. Udaj się na pokład, zajmij swoje miejsce, czekaj na instrukcje ze strony obsługi, a następnie delektuj się swoją podróżą!

Pierwszy lot samolotem – o czym warto pamiętać?

Pierwszy lot samolotem to stresujące wydarzenie. Aby mieć nerwy pod kontrolą, pomyśl o tabletkach uspokajających. One pozwolą wyciszyć Ci się przed startem. Najlepiej skonsultować to z lekarzem, który dobierze odpowiedni specyfik do skali lęku. Czasami niezbędne mogą okazać się leki na receptę. Świetnym rozwiązaniem są także ćwiczenia oddechowe. 

Lot samolotem wiąże się także z różnicą ciśnień. To powoduje nieprzyjemne skutki jak na przykład zatykające się uszy. Możesz sobie jednak pomóc i zneutralizować objawy dzięki ssaniu cukierków lub żuciu klasycznej gumy. 

Samoloty także ulegają opóźnieniom. Mimo że zdarza się to znacznie rzadziej niż w przypadku na przykład pociągów, możemy spotkać się z taką sytuacją. To może negatywnie wpłynąć na nasze plany i organizację czasu. Jeśli zdecydujesz się na wykup ubezpieczenia od skutków opóźnionego lotu, możesz otrzymać z tej racji ubezpieczenie. 

A Ty wiesz już, kiedy odbędziesz swój pierwszy lot samolotem?

Udostępnij