kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Moda

Zasłony w kolorze butelkowej zieleni – kwintesencja klasy

Zasłony w kolorze butelkowej zieleni – kwintesencja klasy

Rolety rzymskie i klasyczne, żaluzje, firany krótkie i długie, zasłony z woalu, lnu, bawełny… Oprawa okna pozwala nam czuć się w domu w pełni swobodnie i regulować ilość promieni docierających do wnętrza, umożliwia całkowite zaciemnienie pomieszczenia, kiedy chcemy uciąć sobie popołudniową drzemkę albo stworzyć intymny nastrój podczas filmowego seansu. Co więcej, przesłony powieszone w oknach odgrywają jeszcze jedną, niezwykle ważną rolę – są przykuwającą wzrok ozdobą. Jakie okienne dekoracje są szczególnie często wykorzystywane w starannie zaaranżowanych domach i mieszkaniach? Odpowiedź może być tylko jedna – zasłona velvet! Butelkowa zieleń króluje wśród wybieranych wariantów kolorystycznych. Dlaczego warto wymienić rolety czy bawełniane zasłony na zieloną grubą tkaninę? Sprawdź nasze rady i znajdź inspirację do zmian w swoich czterech kątach!

Elegancka zasłona velvet – butelkowa zieleń hitem w modnych wnętrzach

Butelkowa zieleń szturmem opanowała wnętrza naszych domów już kilka sezonów wstecz i nic nie wskazuje na to, aby jej czas w architekturze wnętrz dobiegał końca. Mimo zmienności trendów moda na meble i dodatki w głębokim odcieniu zieleni nie przemija. Dlaczego architekci wnętrz i esteci samodzielnie adaptujący swoje mieszkania tak chętnie sięgają po ciemnozielone akcenty? Butelkowa zieleń wprowadza do czterech ścian luksusowy ton. Wyrazisty odcień jest nośnikiem szlachetności i wykwintnego szyku. Ciemna zieleń nie tylko cieszy oczy, ale również pozytywnie oddziałuje na nasz układ nerwowy. Naturalna barwa kojarząca się z lasem i trawą działa kojąco i wyciszająco, co sprzyja dobremu samopoczuciu domowników. Głęboką, ciemną zieleń niegdyś docenili arystokraci pragnący wyróżnić wnętrza swoich rezydencji, pałaców i dworków myśliwskich, a dzisiaj esteci kochający stonowane, ale jednocześnie wyraziste i eleganckie wnętrza.

Butelkowa zieleń wyjątkowo okazale prezentuje się na welurowych tekstyliach. Ciemnozielona, mięsista tkanina o delikatnym połysku jest wyjątkową ozdobą nastrojowych sypialni i reprezentacyjnych salonów. Zasłona velvet butelkowa zieleń jest wykorzystywana w różnych konwencjach. Może stać się bohaterką aranżacji w stylu glamour, boho, vintage czy modern classic.

Z czym połączyć zasłonę velvet? Butelkowa zieleń w aranżacji

Łączenie ze sobą mebli i dodatków jest procesem wymagającym nienagannego wyczucia smaku. Zestawienie ze sobą niewspółgrających kolorów, mnogość różnorodnych faktur czy chaos w kompozycji mogą skutecznie popsuć efekt metamorfozy. Szczególną uwagę należy poświęcić palecie kolorystycznej. Zasłony velvet w kolorze butelkowej zieleni tworzą zgrany duet z bielą, jasną szarością, złotem, jasnym różem i granatem.

Pamiętaj o tym, że ciemne barwy mogą optycznie zmniejszać pomieszczenie. Aby uniknąć niepożądanego wrażenia ciężkości i przytłoczenia, stosuj ciemnozielone motywy z umiarem. Chcesz pomalować na ciemną zieleń cały pokój? Lepiej zastanów się dwa razy. Satysfakcjonujący efekt uzyskasz, kiedy zieloną farbę położysz tylko na jednej, wyeksponowanej ścianie, a pozostałe pokryjesz farbą w jaśniejszej tonacji.

Zakup na lata

Zasłony velvet w kolorze butelkowej zieleni są nie tylko wyjątkową dekoracją, ale również praktycznym elementem wyposażenia o wyjątkowej trwałości. Miękka, lejąca tkanina pluszowa wyróżnia się wysoką odpornością na odkształcenie, mechacenie i rozciąganie. Można bezpiecznie prać ją pralce w niskiej temperaturze i z użyciem łagodnych płynów. Wyprane zasłony welurowe przeważnie nie wymagają prasowania. Ciemnozielone zasłony, choć wystawione na codzienne działanie intensywnego słońca, nie płowieją i nie odbarwiają się. Welur ma właściwości zaciemniające, co w przypadku zasłon dla wielu osób ma nadrzędne znaczenie.

Zasłony będą nienagannie się prezentować, jeśli raz na jakiś czas przeczeszesz je miękką szczotką. Jeśli materiał wymaga prasowania, zamiast żelazka użyj łagodniejszej parownicy.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij