kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Podróże

Najładniejsze piaszczyste plaże Chorwacja

Najładniejsze piaszczyste plaże Chorwacja

Chorwacja to piękny i malowniczy kraj słynący z kamienistych i żwirkowych plaż, które często wybierają turyści, pragnący zwiedzić podwodny świat. Jednakże dla tych wszystkich, którzy chcą głównie spędzić czas w Chorwacji na odpoczynku i relaksie, to piaszczyste plaże będą największą atrakcją. Dobra wiadomość to taka, że obu rodzajów tych plaż tam nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie.

Chorwacja plaże – Półwysep Istria

Bijeca w miasteczku Medulin to plaża, która ma kilometr długości i podzielona jest na część piaszczystą i kamienistą. Podczas relaksu w tym pięknym miejscu będzie można podziwiać wysepki otaczające plażę. Jest to ulubione miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, dzięki łagodnemu zejściu do Adriatyku.

Mali Portic na półwyspie Kamenjak jest niewielką plażą znajdującą się w uroczej zatoczce, która otoczona jest piękną zielenią. Jest to jedyna piaszczysta plaża na tym półwyspie, która otoczona jest skalistymi i zadrzewionymi bokami, chroniącymi zatoczkę przed falami. Jest to idealne miejsce dla dzieci i starszych osób, ponieważ piaszczyste zejście do morza jest wyjątkowo miękkie, długie i przede wszystkim bezpieczne.

Pjescana Uvala jest położoną w pobliżu Puli plażą, która charakteryzuje się wyjątkowo łagodnym zejściem do morza. Nosi miano najlepiej dostępnej plaży w Chorwacji. Centralna część tej plaży jest piaszczysta, a brzegi pokryte są drobnym żwirkiem. Natomiast dno zatoki w pełni jest pokryte piaskiem. Każdy, kto poszukuje miejsca do zrelaksowania się, musi to miejsce odwiedzić, także ze względu na zieleń okolicznych lasów.

Piaszczyste plaże Chorwacja – Zatoka Kvarner

Plaże na wyspie Krk to nie tylko plaże kamieniste lub żwirkowe. Plaże Komoriska oraz Baska to jedne z najpiękniejszych, choć nie największych w Chorwacji plaż, które cechują się piaszczystymi liniami brzegowymi.

Rajska plaża w Lopar na wyspie Rab może poszczycić się nieskazitelnie złotym piaskiem, który rozciąga się na długości dwóch kilometrów. Dzięki łagodnemu zejściu do morza, a także płytkiej wodzie, jest to wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Z brzegu można podziwiać wyjątkowo atrakcyjne skaliste wzgórza otaczające zatokę.

Crni Molo w Crikvenicy to ośmiokilometrowa Riwiera Crikvenica oferująca kilka piaszczystych plaż. Najbardziej popularna jest plaża Crni Molo, która jest miejską plażą bardzo popularna wśród miejscowej ludności. Ze względu na łatwy dostęp do kawiarenek i sklepów, miejsce to wyjątkowo upodobali sobie turyści.

Chorwacja plaże – Dalmacja

Sakarun na Dugim Otoku jest uważana za najładniejszą plażę nad całym Adriatykiem. Charakterystyczny biały piasek rozciąga się na długości około kilometra. Plaża otoczona jest krystaliczną wodą i sosnowym lasem. Jest tam wyjątkowo płytko, co sprawia, że dzieci mogą się tam czuć bezpiecznie.

Porat na wyspie Bisevo została uznana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Znajduje się w niewielkiej, acz pięknej zatoce, którą otaczają zanurzone w wodzie klify. Warta zwiedzenia jest morska grota Modra Spija.

Udostępnij