kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Sport

Uprawiaj sport i czuj się świeżo przez cały czas

Uprawiaj sport i czuj się świeżo przez cały czas

Każdy z nas lubi czuć się czysto i świeżo oraz pięknie pachnieć. Aby jednak osiągnąć taki efekt, trzeba sięgnąć po dobry antyperspirant. Ma to szczególne znaczenie, gdy uprawiamy sport, bo wtedy wydzielanie potu jest jeszcze większe. Zobacz, jaki kosmetyk wybrać.

Wysiłek fizyczny to ważny element zdrowego stylu życia

Nikomu nie trzeba przypominać o tym, że sport to zdrowie. Aby utrzymać dobrą formę, czuć się wysportowanym i mniej zestresowanym, należy aktywnie ćwiczyć. Niezależnie od tego, czy będą to długie spacery po lesie, jazda rowerem czy bieganie, warto się dużo ruszać, aby czuć się sprawniej i młodziej. Przy tej okazji, wzmacniamy mięśnie, mamy większą wytrzymałość i wyrabiamy sobie tak ważną odporność. Nie bez znaczenia jest również utrata zbędnych kilogramów i zapobieganie chorobom serca czy nadciśnieniu. Jak to mówią, w zdrowym ciele, zdrowy duch. Ma to duży sens, bo zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne, a sport uwalnia endorfiny czyli hormony szczęścia. Każdy powinien wybrać dla siebie najlepszą formą aktywności, która jest dostosowana do jego formy, warunków fizycznych i możliwości czasowych.

Pocenie się to naturalny element podczas sportu


Nie każdy lubi się pocić, ale w trakcie uprawiania sportu jest to sprawa zupełnie normalna. Dzięki temu nasz organizm ma ochronę przed przegrzaniem i zapewnia sobie termoregulację. Gdy temperatura ciała jest wyższa, organizm szuka sposobu, aby ją zmniejszyć i wydziela pot. Pocić się można pod wpływem przegrzania, większej temperatury otoczenia, ale także stresu. Jak widać, jest kilka czynników, które mogą to powodować. Oczywiście każdy z nas chce czuć się higienicznie i ograniczać nieprzyjemny zapach potu. Najprostszy sposób na to, aby ładnie pachnieć, to dokładne umycie się, wysuszenie i zastosowanie antyperspirantu. Czy wiesz jaki jest dobry antyperspirant? Taki, który hamuje twoje pocenie się i zawiera związki chemiczne ograniczające ilość potu. Taki antyperspirant zmniejsza pory pod wpływem wilgoci i większej temperatury, dzięki czemu wytwarza się mniej potu. Przestaje on działać dopiero wtedy, gdy zmyjemy go ze skóry. W praktyce oznacza to tyle, że można się chronić cały dzień.

Jakie nawyki zmniejszają pocenie się?

Dobry antyperspiranty potrafią utrzymywać suchą skórę do kilkudziesięciu godzin. Nie tylko hamują wydzielanie potu, ale niwelują nieprzyjemny zapach. Ważne jest, aby nie zawierały alkoholu ani żadnych sztucznych substancji i były łagodne dla skóry. Poza tym warto nosić przewiewne ubrania, takie jak bawełna czy len, bo są to materiały przyjazne dla skóry i oddychające. Lepsza kondycja powoduje mniejsze wydzielanie potu, dlatego warto być wysportowanym, aby nie męczyć się przy zwykłym wchodzeniu po schodach czy przy dłuższym spacerze. Oprócz tego warto regularnie się nawadniać, aby gospodarka wodna w organizmie była prawidłowa. Dobre antyperspiranty są testowane dermatologicznie i nie powodują podrażnień. Można ich swobodnie używać bez obawy o negatywny wpływ na nasze ciało. Są one bardziej skuteczne niż dezodoranty, które jedynie zmniejszają ilość bakterii i nie mają wpływu na to, jak intensywnie ktoś się poci. Dlatego jeśli chcesz czuć się pewnie i czysto przez cały dzień lub mieć wzmożoną ochronę przed poceniem się, zastosuj właśnie antyperspirant.

Materiał oznaczony

Udostępnij