kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Biznes

Plisy okienne wewnętrzne: co to za rozwiązanie?

Plisy okienne wewnętrzne: co to za rozwiązanie?

O tym, że każdy potrzebuje czasem możliwości zasłonięcia okna, nie musimy chyba nikogo przekonywać. Nie bez powodu w niemal każdym oknie można znaleźć rolety, żaluzje czy firanki. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, są oryginalne rolety plisowane – plisy okienne wewnętrzne. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Przedstawiamy nowoczesne plisy okienne, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

Plisy okienne wewnętrzne: połączenie rolet i żaluzji

Klasyczne rolety wolnowiszące są proste i uniwersalne: dobrze przylegają do okna i chronią zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i światłem ulicznych latarni oraz spojrzeniami przechodniów. Mają jednak swoje wady: jeśli chcesz częściowo zasłonić okno, musisz zdecydować się na dodatkowe firanki lub wybrać poziome żaluzje. Te z kolei nie zaciemnią pomieszczenia całkowicie, a nocą nawet odrobina światła może przeszkadzać w spokojnym śnie. Plisy łączą w sobie zalety rolet i żaluzji, a przy tym nie powielają ich wad. Tkanina złożona w harmonijkę montowana jest w taki sposób, by okno można było odsłaniać zarówno od dołu, jak i od góry. Pomiędzy materiałem zamocowane są specjalne sznurki stabilizujące oraz pozwalające na składanie i rozciąganie. Dzięki temu możesz stopniować ilość światła wpadającego do wnętrza oraz decydować, jaką część okna chcesz w danej chwili zasłonić. Plisa z prowadnicami pozostaje na swoim miejscu – dobrze sprawdzi się również w przypadku okien dachowych. Ogromny wybór materiałów i wzorów sprawia, że możesz dobrać wykończenie plis do wystroju pomieszczenia. Jeśli interesuje Cię zestaw lub pojedyncza plisa, Dakea to jedna z popularniejszych marek oferujących te rozwiązania. Z pewnością znajdziesz wśród nich propozycje dopasowane do swoich potrzeb.

Plisy okienne: uniwersalny sposób na walkę z niechcianym światłem

Główną zaletą plis jest ich uniwersalność. Mechanizm umożliwia odsłonięcie okna w całości, ale również częściowo. Możesz podnieść plisę do góry na dowolną wysokość, jeśli chcesz zapewnić dostęp światła słonecznego oraz odsłonić widok. Jeśli jednak zależy Ci na osłonięciu pomieszczenia i jednocześnie chcesz zasłonić się przed ciekawskim wzrokiem przechodniów lub sąsiadów, wystarczy pozostawić otwartą przestrzeń w górnej części okna. Tkanina składana w harmonijkę nie zajmuje dużo miejsca i jednocześnie dobrze przylega do szyby, dlatego to rozwiązanie sprawdzi się doskonale na przykład w kuchni, w której okno znajduje się tuż przy blacie. W ten sposób oszczędzasz miejsce i efektywnie chronisz wnętrze przed niechcianymi promieniami słonecznymi. Plisa z prowadnicami to model wprost stworzony do montażu na oknach dachowych. Wszędzie tam, gdzie rolety nie spełnią swojej funkcji, a żaluzje nie będą zbyt wygodne, warto zamontować plisy. Ząbki – to tutaj znajduje się profesjonalny salon, w którym możesz poznać najnowocześniejsze rozwiązania oraz wybrać plisy idealnie dopasowane do Twoich okien.

Plisa transparentna czy zaciemniająca? Podpowiadamy

Możliwość wykorzystania rozmaitych materiałów do tworzenia plis i rolet sprawia, że masz do dyspozycji rozwiązania skutecznie osłaniające przed promieniami słonecznymi oraz… wpuszczające jak najwięcej słońca do wnętrza. Brzmi jak paradoks? Niekoniecznie: czasem zależy nam na osłonięciu okna przede wszystkim przed niepożądanymi spojrzeniami. W gabinetach, przychodniach, restauracjach, ale również pokojach alergików tradycyjne firanki nie będą zbyt dobrym rozwiązaniem. Plisa transparentna wykonana jest z materiału rozpraszającego promienie słoneczne, a nie – zatrzymującego je całkowicie. Sprawdzi się znakomicie we wnętrzach, w których chcemy zasłonić nieco okno, ale zależy nam również na naturalnym świetle. Dzięki swoim właściwościom oraz mechanizmowi jest uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w wielu wnętrzach. Modele zaciemniające umożliwiają z kolei skuteczne odcięcie dopływu promieni słonecznych czy światła latarni z zewnątrz. Plisy odbijające światło słoneczne sprawiają, że wnętrze pomieszczenia nie nagrzewa się tak szybko, co ma szczególnie znaczenie zwłaszcza podczas upalnych letnich dni. A plisa podwójna? To sposób na to, by połączyć obie funkcjonalności: taka plisa składa się z dwóch dowolnie wybranych materiałów, dzięki czemu możesz stworzyć kombinacje jeszcze lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij