kwadrofonik.com.pl

Blog tematyczny o podróżach, kuchni, modzie i urodzie.

Moda

Żaluzje na okno – co powinieneś wiedzieć?

Żaluzje na okno – co powinieneś wiedzieć?

Zalety żaluzji są ogromne, dlatego od lat goszczą w domach i miejscach pracy. Doskonale chronią przed intensywnym słońcem, z łatwością można utrzymać je w czystości, a ich nowoczesny wygląd jest doskonałym dopełnieniem aranżacji wnętrza. Żaluzje mają tę przewagę nad roletami, że mają pióra, którymi można regulować ilość światła wpadającego do środka. Ponadto możesz swobodnie wybrać miejsce montażu – może być to zarówno sufit, ściana, wnęka, jak i rama okienna. W sklepach masz zapewniony duży wybór żaluzji w wielu rozmiarach i kolorach. Jednak czy wiesz, co konkretnie wybrać? Czym się różni żaluzja drewniana od metalowej lub aluminiowej?

Żaluzje drewniane – czy warto je montować?

Przede wszystkim, żaluzje drewniane to funkcjonalny, ale również atrakcyjnie wyglądający element wyposażenia wnętrza. Możesz wybrać zamocowanie tego samego modelu żaluzji w każdym pokoju w domu lub (kierując się stylem danego wnętrza) wybrać jedne żaluzje drewniane do hallu, a inne żaluzje do salonu. Gdzie możesz montować żaluzje drewniane? Wszędzie! W Twoim domu znajdzie się miejsce na żaluzje drewniane w salonie, sypialni, hallu oraz pokoju dziecięcym. Tego typu żaluzji nie rekomenduje się jedynie do łazienki lub kuchni, w których gromadzi się wilgoć. Do tych pomieszczeń lepiej wybrać np. żaluzje aluminiowe, które nie reagują na wodę. W profesjonalnych sklepach znajdziesz zwykle efektowne żaluzje aluminiowe, które są idealnym połączeniem atrakcyjnej ceny z wysoką jakością. Najczęściej do wyboru masz żaluzje szerokości od 50 cm do 150 cm oraz wysokości od 120 cm do 240 cm. Możesz dopasować kolor mechanizmu żaluzji do ramy okiennej. Warto wspomnieć także, że żaluzje do domu mogą zostać zamontowane inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Montaż inwazyjny polega na przykręceniu żaluzji do wybranej powierzchni, a montaż bezinwazyjny – na jej przyklejeniu bądź zawieszeniu (założeniu). Wybierając żaluzje przykręcane, możesz zamówić modele klasyczne lub te, które sprawdzą się na ramach okiennych w nietypowym rozmiarze, okien nieuchylnych oraz tych, które są po prostu bardzo duże. Żaluzja bez wiercenia to doskonały wybór dla osób, które cenią szybki montaż i demontaż.

Żaluzje wysokiej jakości

Przy zakupie żaluzji do nowoczesnego wnętrza zwróć uwagę nie tylko na ich wymiary, ale i materiał wykonania, np. czy pióra są aluminiowe, metalowe czy drewniane. Postaw na produkty od zaufanych dostawców, którzy są gwarancją tego, że wybierasz produkt na długie lata. Zależnie od liczby okien, w których zamontujesz żaluzje, aranżacja będzie mieć różny koszt. W mieszkaniach wystarcza zamontowanie kilku żaluzji na okna, zaś w domach jednorodzinnych liczba ta będzie odpowiednio większa. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z ekspertami, którzy wyliczą, ile będzie kosztować wybrana przez Ciebie liczba żaluzji do mieszkania i odpowiedzą na Twoje pytania. W kilka dni od złożenia zamówienia powinieneś otrzymać gotowy produkt, choć konkretny czas realizacji zamówienia zależy od sezonu i pory roku.

Jak kupować dobre żaluzje?

Pamiętaj, by szukać firm, które od lat specjalizują się w sprzedaży, montażu i serwisie różnego rodzaju przesłon okiennych. Nie pozwól, by żaluzje na okno wybrał za Ciebie przypadek! W ofercie firmy powinieneś znaleźć bezpłatne pomiary i montaż żaluzji. Fachowcy zwykle podpowiedzą, które żaluzje do domu najlepiej sprawdzą się na Twoich oknach, np. czy żaluzje drewniane, czy aluminiowe. Monterzy powinni służyć Ci pomocą przez cały czas użytkowania żaluzji – również po zakończeniu okresu gwarancyjnego! Pamiętaj, że decydując się na drewno, dobrze postawić na żaluzje z certyfikatem FSC®, czyli Forest Stewardship Council®. To organizacja odpowiedzialna za certyfikację lasów oraz różnego rodzaju wyrobów z drewna i papieru, dzięki czemu pozyskuje się drewno, nie eksploatując naturalnych źródeł drewna i struktury lasów. Standard FSC® jest respektowany przez wszystkie najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednego z najbardziej wiarygodnych systemów certyfikacji zasobów leśnych na świecie.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij